DSCF0205Lisans: Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü-1993

1972 yılında dört çocuklu bir ailenin ikinci erkek çocuğu olarak Denizli’nin Güney ilçesine bağlı Kerimler Köyün de dünyaya gelmişim.

İlköğrenimimi Kerimler Köyü İlkokulunda yaptım. İlkokulu bitirdikten sonra Isparta Gönen Öğretmen Lisesi’nde ortaokulu hem de lise eğitimimi tamamladım. 1989 yılında lise eğitimimi tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü kazandım.1993 yılında üniversiteden mezun oldum.

1994 yılından itibaren eğitim alanında, gençler ve ailelerine kişisel, sosyal ve eğitsel alanlarda psikolojik destek sundum ve sunmaya devam etmekteyim.

Gençlerle özellikle kendilerini tanıma, farkındalıklarının gelişmesi ve kendini gerçekleştirme süreçlerinde, bireysel ve grup çalışmaları ile katkı sunmaya çalışıyorum.

Önleyici modeli benimseyerek, gençlerin kişisel, sosyal ve eğitsel alanlarda karşılaşabilecekleri sorunlara çözüm arama ve bulmalarına; iletişim becerileri, sorun çözme, öfke yönetimi vb. yaşam becerilerini kazanma çalışmaları planladım ve yönettim.

Gençlerin aile içindeki sağlıksız yapıdan etkilenmemeleri için aile ve evlilik terapisi konusunda kendimi geliştirmeye çalıştım. Bu konuda seminer ve eğitim çalışmaları yürüttüm.

2008 yılına kadar yürütmüş olduğum bu çalışmaların sonucunda mesleki anlamda kendimi geliştirmek için hayalimi gerçekleştirebileceğim eğitim arayışı içerisine girdim. Öğrencilik hayatımda da merak ettiğim hipnoz eğitimlerine katılarak insanın ruhsal aygıtı hakkında teorik bilgilerimi yakından tecrübe etme fırsatı buldum.

Daha sonraki süreç içerisinde psikoterapi üzerine kendimi geliştirebilmek için arayışa giriştim. Bu sebeple geçici bir süre Kocaeli’de çalıştım. Kocaeli’nde bulunduğum süre içerisinde Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde 8. Grup kursiyer olarak 3 yıl sürecek bir Bütüncül Psikoterapi ve Psikanalitik Psikoterapi Masterson Yaklaşımı yolculuğa çıktım.

Eğitimimin formulasyon bölümünü tamamlamak üzereyim. 2 yıl süre zarfında Kocaeli’nde bir psikolojik danışma merkezinde staj mahiyetinde çalışmalarda bulundum. Kekemelik üzerine eğitim aldım ve bu süreçte almış olduğum eğitim ile kekemelik eğitimini entegre etme çalışmaları yürüttüm. Bu konuda bir grup el kitabı hazırlığı yapmaktayım.

Eğitim ortamında gençlerle çalışmaktan, onların yaşamlarında küçük de olsa olumlu değişiklikler yaratmaktan, farkındalıklarını artırarak; kendileri ile barışık, daha mutlu, daha başarılı, daha üretken olmalarına katkı sağlamaktan dolayı çok mutluyum.

Değişik sivil toplum kuruluşlarında mesleki çalışmalara katılmaktayım. Özel ilgi alanlarım kitap okumak, doğa, ağaç işleri ve yapı işleri, tamir işleri yapmayı severim. İnsanı ilgilendiren her konu diyebiliriz. Tabiki temelde kendi alanımla ilgili olmak şartıyla. Teknoloji kullanımına özel bir ilgim vardır. İnsanları doğal ortamları için de gözlemlemek.

Kısaca insan denen meçhulü keşfetmek merakım vardır. Beynin çalışma sistemi, hafıza gelişimi ve entelektüel olaylarla ilgilenirim.

TOP