Bilinçli Hipnoz

/ / Hipnoz

Gerizekalılar, bebekler, bunama derecesindeki ağır akıl hastaları dışında herkes hipnotize edilebiliyor. Yeter ki istekli olsun, aşırı bir tepki göstermesin. Çünkü hipnoz olayı kişinin kendi isteğiyle girdiği özel bir uyku hali.
Öyle ki, hipnotize eden kişinin verdiği telkinlere kesinlikle duyacak bir duruma geliyorsunuz. Ama bu arada zihniniz çalışıyor çevrenizin farkındasınız. Ülkemizde özellikle tıp alanında hipnozun kullanılması kırk yılı aşkın, bir geçmişe dayanıyor.
İlk defa 1952’de Opr. Dr. Hüsnü İsmet Öztürk tarafından başlatılmış. Bilinçli Hipnoz adı verilen bir yöntemle hastalar uyutularak binlerce ağrısız ve acısız ameliyat gerçekleştirilmiş. Bilinen anestezik yöntemlere gerek kalmadan hasta önce hipnotize ediliyor ve sonra ameliyat sırasında bilinci yerinde; konuşuyor, sorulara cevap veriyor, ama hiçbir acı duymuyor.
İnanılmaz gibi görünen bu olay ülkemizde oldukça sık uygulanmakta ve istatistiklere bakılırsa son derece de başarılı olmaktadır. Ülser, safra kesesi, kanser, apandisit, fıtık,
guatr, sezaryenle doğum ve benzeri birçok ameliyatta hastalar hekimlerle sohbet ederek olayı yaşamışlar. İki yıl öncesine ait bir raporda 3877 adet vaka anlatılmaktadır. “Sadece ameliyatta mı uygulanıyor bu hipnoz?” diyeceksiniz. Hayır, Çeşitli ruhsal bozukluklar, aşırı şişmanlık, sigara ve alkol alışkanlığı, tırnak yeme, diş tedavisi, cinsel sıkıntılar ve insan sağlığı konusunda akla gelen her konuda Bilinçli Hipnoz yöntemi yardımcı olabiliyor.(KAYNAK:Prof.Dr.ALİ EŞREF MÜEZZİNOĞLU) KEKEMELİĞİN HİPNOZLA TEDAVİSİ:Kekemeler her gün düzenli olarak 15 dakikalık seanslara alınarak bilinçli hipnoz yöntemi uygulanıyor.Kekeme otohipnoz yapmayı öğreniyor.Evde kendi kendine uyguluyor.En önemli özelliği insanı rahatlatması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP